How can we help you?

Can I purchase AWS Certification Exam vouchers from Whizlabs?

Follow

No, Whizlabs don’t provide AWS Certified Solution Architect Associate Exam voucher. You have to directly purchase the same from Amazon by online paying exam fee.

Was this article helpful?

Comments

 • Avatar
  mefobeh mkz

  Yaş Hesaplama kaç yaşında olduğumu ve doğum gününüze kaç gün kaldığını hesaplamanıza yardımcı olan ücretsiz bir araçtır. Yaşınızı hesaplarken veya kaç yaşında olduğunuzu belirlerken, bugünün tarihi ile doğum tarihiniz arasındaki toplam yıl sayısı dikkate alınmalıdır. Mevcut tarihten doğum tarihinizi çıkararak yaşınızı öğrenmeniz mümkündür. Gün kazanmaya başladığınız yaş, yaşınızdan bir yaş büyüktür. Örnek: Bu web sitesindeki yaş hesaplayıcıyı kullanıyorsanız ve hesaplamalarınızda 20 yaşında olduğunuzu gösteriyorsa, bu bize 21 yaş sınırına ulaşmaya başladığınızı söyler.


   


  Yaşınız sorulduğunda veya belirttiğinizde, başladığınız yaştan ziyade günün sonunda ulaştığınız yaşı kullanmalısınız.


  Görsel aramayı tersine çevirmek istiyorsanız, lütfen Yandex Görsel Arama'yı ziyaret edin.


   


  Yaş hesaplama siteleri ile kaç yaşında olduğunuzu veya başka birinin kaç yaşında olduğunu saniyeler içinde öğrenebilirsiniz. Doğum tarihinizi Gün, Ay ve Yıl olarak girerek kaç yaşında olduğunuzu ve doğumunuzun üzerinden kaç ay geçtiğini öğrenmek mümkündür.


   


  Doğum tarihinize göre yaşınızı hesaplayın:


   


  Yaşı hesaplamaya gelince, bireyler genellikle kendilerine "Kaç yaşındayım?" diye sorarlar. Doğum günüme kaç gün kaldı? Kaç yaşındayım? peki ben kaç yaşındayım


   


  Doğum günü hesaplama siteleri kaç yaşında olduğumu, yaşımı ve günlerimi sormak, doğum tarihine göre kaç yaşında olduğunuzu hesaplamak, yeni yaşınıza kaç ay kaldığını hesaplamak ve hatta doğum gününüze kaç gün kaldığını hesaplamak gibi amaçlar için kullanılmaktadır. yeni yaş, ayrıntılı yas hesaplıyor.


   


  Yaş Hesabı Neden Değişir?


   


  Kişiden kişiye değişen bu sorunun cevabı doğum gününüz ile bugün arasındaki zaman aralığına bağlıdır. Örneğin bu durumda herkes kendi doğum günü bilgisine göre yaşınızı hesaplayabilir ve herkes basit bir kaç ekran görüntüsüne bakarak tam olarak kaç yaşında olduğumu öğrenebilir.


   


  Doğum günüme kaç gün kaldı?


   


  Doğum tarihinizi ekrana girerek anında yaşınızı hesaplayabilirsiniz. Mevcut yaşınız ve doğum yaşınız doğrudan ekranda görüntülenecektir. Ayrıca doğum tarihiniz ve yaş bilginize göre doğum tarihinizden bu yana geçen süreyi hesaplayabilirsiniz.


   


  Öncelikle Yaş Hesaplama için herhangi bir programa, eklentiye veya uygulamaya kesinlikle gerek yoktur. Yaşınızı tahmin etme işlemi ancak doğum tarihinizi girerek yapılabileceğinden, yazılım ve programlar sadece bilgisayarınızda veya mobil cihazınızda yer kaplar.


   


  Yaş, kaç yaşındayım şeklinde ilgili kutucuklara doğum tarihinizi ve güncel tarihinizi girerek yaşınızı belirlemenizi sağlayan online bir uygulama kullanabilirsiniz. iki tarihin karşılaştırılması. Sonuçlar şu zaman birimlerinde verilir: yıl, ay, hafta ve gün. Araç yalnızca saat farkını gösterdiğinden, bulgular kişinin kendi saat dilimine göre konumundan da etkilenmez. Kaç yaşındayım formülü yaygın olarak kullanılan yaş sistemine dayandığından, herhangi bir zamanda herkes tarafından kullanılabilir.


   


  Bu yaş hesaplama formu, aşağıdaki formun 'Doğum Tarihi' sütununa girdiğiniz bilgilere göre mevcut yaşınızı belirlemek için oluşturulmuştur. İsterseniz geçmişte belirli tarihler arasında kaç yaşında olduğunuzu öğrenmek için kullanabilirsiniz. Eşinizin, kardeşinizin veya sevgilinizin yaşını öğrenmek için de kullanabilirsiniz.


   


  Yaş Hesapla; Bir eşyanın veya bir hayvanın yaşının hesaplanmasının yanı sıra insanlar gibi birçok alanda kullanılmaktadır. Yas hesaplaması da burç öğrenimi için önemlidir. Böyle bir hesaplama yapabilmek için, bir ürün veya yapının inşası tamamlandığında 'Doğum Tarihi' girilmelidir.


   


  Yaş hesaplaması nasıl çalışır?


   


  Yaş hesaplayıcı, hesap makinesine girilen bilgilere dayalı olarak bir kişinin, yerin veya bir şeyin yaşını belirlemek için kullanılabilen bir bilgisayar aracıdır. Aynı zamanda kronolojik yaş hesaplayıcı veya kronolojik yaş aracı olarak da bilinir.


   


  'Doğum Tarihi' ve 'Hesaplama Tarihi', hesap makinesi varsayılan olarak bu iki alanda mevcut tarihi görüntüler.


   


  Mevcut yaşınızı veya bir nesnenin veya nesnelerin yaşını hesaplamak için, 'Doğum Tarihi' sütununu uygun bilgilerle doldurun ve 'Hesaplama Tarihi' alanını boş bırakın. Ancak, belirli bir zamanda kaç yaşında olduğunuzu veya olacağınızı bilmek istiyorsanız, 'Doğum Tarihi' alanını gerekli bilgilerle doldurmanız gerekir. Aynı mantık uygulanarak, bu prosedür belirli bir arıza durumunda bir yerin veya mülkün yaşının belirlenmesi için de kullanılabilir.


   


  Ehliyet yaşı nasıl hesaplanır?


   


  SIM yaşı için kaç yaşındayım aracını kullanma adımları oldukça basittir ve aşağıda listelenmiştir.


   


  Yaş Hesaplama Adımları:


   


  İlk olarak, 'Doğum Günü' alanında, bu seçeneklerin her birine karşılık gelen açılır seçeneklerden uygun ay, tarih ve yılı seçin.


   


  Uygulamadan uygun ay, gün ve yılı seçinriate açılır seçenekleri. Belirli bir aralıkta sayamazsınız, sadece doğum tarihinizi girin. Yazılım, geçerli tarihe göre mevcut yaşınızı otomatik olarak hesaplayacaktır.


   


  Yine de; Örneğin kesin tarih ehliyet için başvuracağınız gün ise ve ehliyet için başvuracağınız tarihe göre yaşınızı hesaplamak istiyorsanız 'Hesaplama Tarihi' bölümünü aktif hale getirmeniz ve belirli bir tarih girmeniz gerekmektedir. tarih. Aynı şekilde buradan geçmiş bir tarih seçerek iki geçmiş tarih arasında, örneğin doğum ile ölüm arasında kaç yaşında olduğumu değiştirebilirsiniz.


   


  Hesaplamanızın sonucunu görmek için 'HESAPLA' düğmesini tıklayın.


   


  Yeni bir hesaplama yapmanız gerektiğinde, verileri sıfırlayabilir ve hesap makinesini sıfırlamak için yeniden hesaplayabilir ve gerektiğinde yeni veriler girebilirsiniz.


   


  Bazen yaşlanmak, yaşlanmak ve yaşlanmak farklı kültürel kavramlar olabilir. Ancak yaş hesaplama aracı, burada en sık kullanılan yaş sistemleriyle çalışmak üzere tasarlanmış otomatik bir doğum günü hesaplama formudur. Bu sistemde yaş her yıl artmaktadır. Örnek: 5 yıl 11 ay yaşayan bir insan 5 yaşına ulaşmış ve 11 ay yaşamıştır. Daha sonra bir ay sonra, bir sonraki doğum gününde 6 yaşına girecekti. Bu sistem dünyanın birçok ülkesinde kullanılan yaş sistemidir.


   


  Kaç yaşındayım Doğum Günü ve Ay Hesaplayıcı:


   


  Nadir durumlarda, bu yaş hesaplayıcının ay ve gün hesaplama çıktısı, özellikle başlangıç tarihi ayın sonuysa kafa karıştırıcı olabilir.


   


  Örneğin, hepimiz 2 Ocak - 2 Şubat arasındaki dönemi bir ay olarak düşünüyoruz. Ancak 28 Şubat ile 31 Mart arasındaki dönemi Yaş Sayısı açısından belirlemenin iki yolu vardır. 28 Şubat - 28 Mart arasını bir ay olarak alırsanız, hesaplanan süre bir ay üç gündür. 28 Şubat ve 31 Mart'ı ay sonu olarak alırsanız sonuç bir aydır. Bazı aylar 30 gün, bazı aylar 31 gün olduğundan, genel olarak her zaman küçük bir fark vardır. Ancak Yaş Hesapla durum ve formülünde, artık yıl 29 Şubat vb. dikkate alınmaz. Aslında çoğu hukuk ve matematik uygulamasında yıllar 360 gün ve aylar 30 gün olarak sayıldığından Yaş Hesaplayıcı bu durumda yaşınızı doğru bir şekilde hesaplayacaktır.


   


  kaç yaşında sayılacağım


   


  Doğum tarihiniz ile içinde bulunduğunuz yıl arasındaki sayısal fark, tam yaşınızdır. Bugün alacağınız yaş, bu sayının bir fazlasıdır. 21 Mart 1993 doğumlu bir kişi 21 Mart 2022'de 29 yaşında olacaktır. Ben 29 yaşındayım ve benim 30'dan bir gün aldığımı söyleyebilir. 22 Mart 2022'de 29 yaşını doldurmuş olacak çünkü o 29 yıl artı 1 gün yaşayacak.


   


  Yaşlanmakla günler içinde yaşlanmak arasındaki fark budur. Yaşlanma, geçen yılların tam sayısı iken, yaşlanma, bir yılınız bittikten, yani bir sonraki yaşınızdan sonraki yılın ilk gününü yaşamak anlamına gelir ve genellikle kafa karıştırıcı bir kavramdır.